Запобіжний клапан бойлера: чому тече і коли його лагодити

захисний клапанЙмовірно, багато користувачів бойлерів помічали як капає або тече запобіжний клапан на приладі, але коли варто замислюватися про його можливий вихід із ладу. Давайте розглянемо варіанти роботи клапана скидання тиску: коли можна вважати нормальним, а коли свідчить про необхідність його заміни.

Почнемо з того, що визначимо: для чого потрібен, яку функцію виконує, як влаштований і як працює запобіжний (або захисний) клапан водонагрівача. Сам бойлер влаштований так, що в ньому постійно знаходиться один і той самий обсяг води. При заборі гарячої води об’єм, що звільнився, заповнюється холодною водою з водопроводу, яка знову нагрівається і це дозволяє використовувати прилад безперервно. При нагріванні вода розширюється приблизно на 3% загального обсягу займаного рідиною.

;
У випадку, коли забіру гарячої води немає, а нагрівання води триває, в резервуарі водонагрівача неминуче виникає надлишковий тиск. Результатом неконтрольованого підвищення тиску може стати видавлювання фланцевого з’єднання або навіть зрив бойлера. Саме тут приходить на допомогу запобіжний клапан.


Як влаштований захисний клапан

Захисний клапан входить до комплектації будь-якого водонагрівача. Встановлюється деталь на патрубок холодної води, розташований в правій частині бойлера. Передбачений для скидання зайвого тиску з приладу, що створюється під час нагрівання води.

Функції захисного клапана:

перешкоджає зворотному ходу гарячої води з бойлера у водопровід;

захищає робочу ємність від руйнування у разі надлишкового тиску шляхом автоматичного скидання зайвої рідини через дренажний отвір.Як працює захисний клапан

Запобіжний клапан складається з двох циліндрів, розташованих перпендикулярно один одному. Вони мають схожу конструкцію, але різне призначення. Великий циліндр розташований вертикально, в напрямку руху води виконує функцію зворотного клапана. Внутрішньо встановлений притискний диск та пружина, кінцеві частини циліндра закінчуються різьбовими з’єднаннями для приєднання до системи холодного водопостачання патрубка бойлера. Пружинний механізм та притискний диск забезпечують вільне надходження води лише в одному напрямку: з водопроводу до бойлера.

Перпендикулярно великому розташований циліндр меншого діаметра, на якому знаходиться зливний штуцер. На зовнішній стороні встановлена заглушка або спеціальний прапорець, який призначений для примусового відкриття дренажного отвору. Використовуючи прапорець, можна промити дренажний отвір від забруднення напором води, а також можна злити воду з самого бойлера. У внутрішній частині горизонтального циліндра розташовується товстіша пружина, розрахована на певний тиск води і аналогічний притискний диск, але зі зворотним вектором спрацьовування.

Порада з технічного обслуговування: дуже важливо не рідше одного разу на місяць включати запобіжну групу, повертаючи кран (запобіжний клапан), так як це запобігає утворенню вапняних відкладень усередині нього.
Як працює захисний клапан

Як тільки тиск води у водопроводі перевищує напругу пружини у вертикальному циліндрі, віджимається притискний диск, завдяки чому ємність водонагрівача наповнюється. Після того як бак буде заповнений і внутрішній тиск перевищуватиме зовнішній, пружина повертає притискний диск у вихідне положення, перекриваючи надходження води. Таким чином, у міру витрачання води забезпечується її своєчасний долив. Під час процесу нагрівання води, коли тиск перевищить максимально допустимі показники, на які розрахована пружина в горизонтальному циліндрі, вода починає тиснути притискний диск. Відбувається стиск пружини і відкривається дренажний отвір, через який для нормалізації тиску зливаються надлишки води. На штуцер для скидання часто надягають прозору силіконову трубку, що дозволяє відстежувати вихід рідини з бака.

Ознаки правильної та неправильної роботи

Коли необхідне встановлення редуктора тискуКоли після нагрівання води в бойлері до гранично допустимої температури води з клапана капає вода, то це добре!Отже, запобіжний клапан працює і повністю виконує свою функцію. Якщо вода в бойлері нагрівається, але клапан не спрацьовує, значить або забився дренажний отвір і його потрібно просто прочистити напором води шляхом відтягування прапорця у відповідний бік, або клапан несправний і його потрібно замінити.
Як вибрати захисний клапан

Клапан слід вибирати так, щоб параметри граничного робочого тиску бойлера та запобіжного клапана збігалися. Інформацію про те, на який тиск розрахований бойлер, можна знайти в інструкції з експлуатації. А тиск, на який розрахований запобіжний клапан, вигравіровано на його корпусі.

Найпоширеніші у побутових водонагрівачах клапани з робочим тиском 6-8.5 BAR. Щоб підібрати універсальну запчастину досить знати тип різьблення: у багатьох моделях стоїть клапан з різьбленням 1/2″, дуже рідко трапляються з різьбленням 3/4″.


Оптимальний режим роботи запобіжного клапана

Захисний клапан також не спрацьовуватиме, якщо термостат водонагрівача встановлений на неповний нагрів води, це температура близько 30-40℃. Якщо після нагрівання води в бойлері з клапана вода дуже рясно капає, тоді швидше за все термостат виставлений на максимум і прилад працює на гранично високому режимі, що не зовсім правильно. Максимальний режим нагрівання прискорює знос робочої ємності та посилює процес утворення накипу. У цьому випадку потрібно на терморегуляторі трохи зменшити температуру нагрівання. Тоді зайва вода з дренажного отвору клапана виходитиме в межах норми.

Коли необхідне встановлення редуктора тиску

Але якщо з клапана починає текти відразу при подачі холодної води у водонагрівач, то це означає, що у системі водопроводу дуже високий тиск, більше 6 Атм.У цьому випадку необхідно встановити редуктор тиску. Бажано встановлювати редуктор мембранного типу, а не поршневого. У мембранних більш тривалий термін служби і вони можуть тримати динамічний та статичний тиск. Установка регулятора значно скоротить витрати води, врятує водонагрівач від надмірного тиску, тим самим продовжить термін служби приладу. А також скоротить до мінімуму скидання води із захисного клапана.

Як варіант, щоб повністю позбавитися проблеми скидання води зі зворотного клапана, можна встановити розширювальний бачок. Але для нього відповідно потрібне додаткове місце.

 

Джерело тут

ПОЧЕМУ ШВИДКО СЕРВІС?
Работаем с 7:00 до 23:00
ЕЖЕДНЕВНО!Все мастера по одному номеруБолее 500 различных услугВыезд на заказ на точное времяЧеткие цены на услугиПисьменная гарантия на работу

Обратный звонок


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Заказать услугу онлайн

Город (обязательно)

Услуга

Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Добавить отзыв


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Заказать услуги сантехника


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×