Як правильно встановити бойлер та виконати чистку

          Накопичувальні проточні електричні водонагрівачі є найбільш поширеним типом приладів для отримання гарячої води в квартирах, приватних будинках, офісах, санітарно-побутових приміщеннях виробничих об’єктів. Вони дозволяють стабільно постачати гарячою водою з температурою до 95°Стакілька точок споживання при раціональній витраті електроенергії. Великий обсяг бака дозволяє мати достатній запас гарячої води в необхідний момент. Але для отримання даних експлуатаційних переваг необхідно професійно виконати монтаж водонагрівача та своєчасно проводити його обслуговування. Електроводонагрівач встановлюють у ванних кімнатах, санвузлах, кухнях, інших побутових чи технічних кімнатах.

          Це має бути опалювальне приміщення з температурою повітря від +10°С і відносною вологістю не більше 80%. Нагрівач необхідно розміщувати поблизу основної точки споживання гарячої води, оскільки при довжині трубопроводу понад 3 метри значно зростають тепловтрати. При цьому трубопровід необхідно закривати теплоізоляційним матеріалом. Також бажано передбачити точку монтажу нагрівача на близькій відстані від каналізаційних зливів. При сервісному обслуговуванні та ремонті необхідно виконувати злив води в баку. Більшість моделей розраховано під настінний монтаж. Кріплення здійснюється на стіну, яка здатна витримати масу заповненого водою водонагрівача.

        Як кріплення рекомендується використовувати дюбель-шурупи з діаметром не менше 8-10 мм і довжиною 80-100 мм. Кріпильний кронштейн фіксується до стіни із щільним приляганням. Потім на кронштейн навішується та закріплюється сам бойлер. Відстань від нижньої кришки електроводонагрівача до рівня підлоги або іншої найближчої поверхні повинна становити від 0,45 до 2 м для забезпечення вільного доступу для обслуговування блоку електроніки.

        Фахівці Швидко сервіс рекомендують виконувати підключення до трубопроводів холодного та гарячого водопостачання за допомогою пластикових або пропіленових труб. Гнучкі шланги ненадійні в експлуатації і схильні до течі, руйнування. Тиск у системі водопостачання має бути в межах 0,1 – 0,6 МРа. При перевищенні 0,4 МР цього значення перед бойлером слід встановити редуктор тиску. На трубопровід подачі холодної води необхідно встановити фільтр грубої очистки та запобіжний клапан. Від запобіжного клапана слід передбачити дренажну трубку для відведення води у разі скидання надлишкового тиску.

          По встановленню бойлера та подальшого обслуговування радимо звернутися до фахівців Швидко Сервіс. На трубопроводі виходу гарячої води також встановлюють запірний кран. Усі підключення повинні бути виконані на різьбовому з’єднанні. Підключення до електромережі провадиться трижильним мідним кабелем. Кабель виводиться безпосередньо на електрощиток квартири. Корпус бойлера слід заземлити. Переріз кабелю залежить від потужності водонагрівача і для ЕВН потужністю до 1,6 кВт становить 1 мм2, від 1,6 кВт до 2,5 кВт – 1,5 мм2. У мережі електроживлення необхідно передбачити автоматичний вимикач зі струмом відсікання щонайменше 10А. Навіщо необхідне обслуговування та догляд за накопичувальним водонагрівачем Обов’язковим заходом для догляду за водонагрівач є його регулярне чищення. Це дозволить підтримувати високу ефективність нагрівача, а також продовжує термін його експлуатації. Основна причина забруднення ЕВН — накип, який утворюється у вигляді нальоту на поверхнях тену та внутрішнього бака. Накип є продуктом розпаду солей магнію і кальцію, що утворюються при нагріванні води. Осад з’являється переважно за відсутності протоки води і покриває металеві поверхні щільним шаром. Чим вище жорсткість водопровідної води, тим інтенсивніше відбуватиметься утворення накипу. Наліт, що утворився на тені, погано пропускає тепло, тому веде до тривалої роботи водонагрівача в максимальному режимі. Це призводить до постійного зростання витрат на електроенергію та згодом закінчиться поломкою бойлера. Тому рекомендується виконувати чищення тену, внутрішнього бака, фланця нагрівального елемента від накипу з періодичністю 1 раз в рік. Наші спеціалісти Швидко сервіс зроблять чистку бойлера в будь-який зручний для Вас час.

            Обслуговування необхідно довіряти спеціалістам сервісних центрів Швидко сервіс. Якщо ви помітили, що бойлер став довше нагрівати воду, то швидше за все тен покрився товстим шаром накипу. Існує два основні способи очищення тена: — xімічна очистка проводиться за допомогою спеціальних засобів для видалення накипу. В даний час цей спосіб практично не застосовується. Для її проведення необхідно злити воду з бака та демонтувати тен. Злив води проводиться через спеціальний патрубок запобіжного клапана. Електроводонагрівач відключається від мережі, потім зливається вся гаряча вода, перекривається кран холодної води та відкривається вентиль запобіжного клапана.

          Після зливу води демонтуйте фланець та тен. Потім тен поміщається в ємність із засобом для зняття накипу. Через 30 — 60 хв нагрівач промити у проточній воді та витирається насухо. — При механічному чищенні також необхідно злити воду в баку та демонтувати тен. Зняття накипу роблять за допомогою очищення проточною водою. Не рекомендується застосовувати для чищення тену абразивні засоби. Також слід виконати чищення внутрішньої поверхні робочого бака від шару нальоту, що утворився. Іншою важливою частиною обслуговування є діагностика та заміна магнієвого анода. Анод утворює з теном гальванічну пару, тому через нього йдуть блукаючи струми і при цьому поступово руйнують його. Тому під час чищення бойлера слід оцінити стан магнієвого анода, а краще його замінити, та  при руйнуванні більшої частини анода слід замінити. Своєчасна заміна запобігатиме руйнуванню тену та продовжить термін служби бойлера. Вартість робіт, чистки та встановлення бойлера можна переглянути на нашому сайті.

 

ПОЧЕМУ ШВИДКО СЕРВІС?
Работаем с 7:00 до 23:00
ЕЖЕДНЕВНО!Все мастера по одному номеруБолее 500 различных услугВыезд на заказ на точное времяЧеткие цены на услугиПисьменная гарантия на работу

Обратный звонок


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Заказать услугу онлайн

Город (обязательно)

Услуга

Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Добавить отзыв


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×
Заказать услуги сантехника


Не забудьте снять чекбокс «Я робот»

×